Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

A L E X - plastové a hliníkové okná a dvere

Výbava okien

V Štandarde

KOVANIE

 

Kovanie v oknách REHAU a SCHUCO...

v oknách REHAU a SCHUCO je použité celoobvodové kovanie nemeckej výroby ROTO, typ Roto NT
Aby sa každému vlastníkovi okien žilo lepšie a pohodlnejšie, použité zostalo značkové kovanie ROTO NT. Všetky upínacie čapy plocho vedené cez dokonale rovnú, vyprofilovanú lištu kovania sa vyznačujú dlhotrvalou životnosťou. Veľmi dôležitá je tiež dokonalosť formy, elegantný a harmonický vzhľad krídelného kovania.
Kovanie ROTO NT s povlakom Rotosil to nie je len moderný vzhľad matného striebra, ale tiež záruka trvácnosti a ochrany pred koróziou. Kovanie ROTO NT zaisťuje tiež možnosť jednoduchej regulácie dotlačenia krídla k rámu, vďaka čomu môžeme rozhodovať o dodatočnom zvýšení tesnenia okna v zimnom období.
 Komfort obsluhy zvyšuje umiestnená štandardne v oknách blokáda chybnej polohy kľučky s integrovaným zdvíhačom krídla, vďaka ktorému užívateľ neurobí žiadnu chybu obsluhujúc okno a zároveň zaistí jeho správne zatváranie a otváranie.

V starostlivosti o bezpečnosť každého zákazníka naše okná  charakterizuje zvýšený štandard ochrany proti vlámaniu. Každé okenné krídlo je štandardne vybavené dvoma poistkami proti vypáčeniu od strany kľučky, kde sa nachádza najslabšie miesto.

V oknách sa štandardne používa mikroventilácia, ktorá zaisťuje stály prístup vzduchu bez toho, aby sa miestnosť vychladila.

Za účelom zaistenia vysokého komfortu obsluhy okná môžu byť dodatočne vybavené tiež polohovou poistkou, ktorá umožní správne nastavenie krídla v ľubovoľne vybranej sklopnej vzdialenosti - 4 polohové mikrovetranie.

Okná sú vybavené hliníkovými kľučkami značky HOPPE, svetového lídra vo výrobe tohto príslušenstva. Charakterizujú sa veľkou trvácnosťou a originálnym tvarom. Dostupné sú v rôznych farbách, odporúčame hlavne farebné prevedenie staré zlato a matné striebro.
Kľučka a miesto jej montáže, je veľmi neuralgickým miestom okna, je vystavené ľahkému vlámaniu. Preto v starostlivosti o bezpečnosť naša firma vybavuje svoje okná špeciálnymi, veľakrát vyskúšanými kľučkami sérií SECUSTIK s bezpečnostnou funkciou, ktorá zaisťuje ochranu proti vlámaniu

Viac na stránke výrobcu - typ Roto NT:  

                                                                           

Návod na používanie a údržbu si môžete pozrieť tu  roto nt - navod pre uzivatela.pdf [2464 KB]   ,   udrzba a nastavenie kovania.pdf [729 KB]

Kovanie v oknách z profilov Deceuninck 

okná z tohto nemeckého profilu sú opatrené kovaním WINKHAUS activPilot, tiež nemeckej výroby

activPilot na webe:

                                     

 


KĽUČKY

 

HOPPE Secustik®
– okenná kľučka s výrazným zvukovým akcentom pre bezpečnosť
 
Okenné kľučky Secustik® vlastnia patentovaný blokovací mechanizmus. Mechanizmus zabezpečí samočinné blokovanie proti neoprávnenému
posunutiu okenného kovania a otočeniu štvorhranu z vonkajšej strany. Spojovacia časť medzi kľučkou a štvorhranom zároveň plní funkciu ako „mechanická dióda”. To síce umožní normálnu obsluhu kľučky z vonkajšej strany, ale blokuje ju v prípade, keby niekto chcel manipulovať okennou kľučkou z vonkajšej strany.
Vďaka tomu kľučky Secustik® spĺňajú všetky požiadavky pre normu AhS RAL-RG 607/13.
 
  

Počas otáčania kľučky Secustik® o 180° z polohy zavretej do polohy odchýlenia blokovací
mechanizmus so zvukom zapadne do špeciálnych drážok – to je zvukový plus pre väčšiu bezpečnosť okien.

 Viac info HOPPE-Secustik_letak.pdf [429 KB]

 Video si môžete pozrieť Hoppe_Secustik.mpeg [5888 KB]

 
TOPlist